top of page

Asociácia výrobcov minerálnych izolácií z.z.p.o. (AVMI)

Minerálne izolácie majú na Slovensku vďaka vyspelému sklárskeho priemyslu dlhoročnú tradíciu. V bývalom Československu bola výroba prvého čadičového vlákna spustená už v roku 1954, a to v sklárni Nová Baňa. Ako izolačný materiál v stavebníctve sa minerálna vlna používa už dlhšie ako 70 rokov.

Asociácia výrobcov minerálnych izolácií nadväzuje na dlhoročnú tradíciu tým, že združuje najväčších výrobcov minerálnej izolácie na Slovensku. Jej členovia reprezentujú viac ako 90 percent domáceho trhu s minerálno-vláknitými izolačnými materiálmi. Výrobcovia v asociácii majú stabilne okolo 550 vlastných zamestnancov a ďalších zhruba 4000 pracovníkov zamestnávajú nepriamo v nadväzujúcich odvetviach.

 

Asociácia sa zameriava na šírenie informácií o využití minerálnych izolácií a na spoluprácu s verejnou sférou pri tvorbe legislatívneho prostredia a noriem. Sleduje všeobecne prospešné ciele a ciele pre ochranu spoločenských záujmov svojich členov v oblasti využívania minerálnych izolácií. Možností využitia minerálnej izolácie je veľké, a bežne si jej uplatnenie ani neuvedomujeme, avšak sú súčasťou nášho života (stavebníctvo, automobilový priemysel, spotrebný tovar,  konštrukcie, poľnohospodárstvo, fotovoltika, atď.).

ISOVER - Saint - Gobain Construction Products, s.r.o.

Spoločnosť ISOVER s celosvetovou pôsobnosťou, vyvíja a predáva izolačné materiály v tej najvyššej kvalite už od roku 1936. ISOVER je divízia izolačných materiálov francúzskeho koncernu Saint-Gobain. Bol založený v roku 1665 vo Francúzsku. Je najväčší výrobca tepelných, akustických a protipožiarnych izolácií s pôsobnosťou a výrobnými závodmi po celom svete.

Knauf Insulation, s.r.o.

Knauf Insulation je jedným z hlavných a najrýchlejšie rastúcich firiem v izolačných materiáloch s viac ako 30 ročnou históriou. Zameriavame sa na komplexné riešenie v znižovaní energetickej náročnosti pre bytové a nebytové stavby a priemyselných zákazníkov.

ROCKWOOL Slovenská republika

ROCKWOOL Slovenská republika je súčasťou skupiny ROCKWOOL, ktorá je najvýznamnejším výrobcom izolačných materiálov z kamennej vlny na svete. Vyrába a dodáva produkty a systémové riešenia pre zlepšenie energetickej účinnosti, akustiky a požiarnej bezpečnosti budov.

Ursa SK, s.r.o.

URSA je jedným z popredných výrobcov a distribútorov najkvalitnejších materiálov pre tepelnú a zvukovú izoláciu používaných v obytných, priemyselných a iných stavbách. Vysoký štandard našich produktov je pre nás rovnako dôležitý ako udržiavanie rovnováhy životného prostredia a snaha o trvalo udržateľný rozvoj.

Kotva 1
bottom of page