ASOCIÁCIA VÝROBCOV MINERÁLNYCH IZOLÁCIÍ (AVMI)

Minerálne izolácie majú na Slovensku vďaka vyspelému sklárskeho priemyslu dlhoročnú tradíciu. V bývalom Československu bola výroba prvého čadičového vlákna spustená už v roku 1954, a to v sklárni Nová Baňa. Ako izolačný materiál v stavebníctve sa minerálna vlna používa už dlhšie ako 70 rokov.

Asociácia výrobcov minerálnych izolácií nadväzuje na dlhoročnú tradíciu tým, že združuje najväčších výrobcov minerálnej izolácie na Slovensku. Jej členovia reprezentujú viac ako 90 percent domáceho trhu s minerálno-vláknitými izolačnými materiálmi. Výrobcovia v asociácii majú stabilne okolo 550 vlastných zamestnancov a ďalších zhruba 4000 pracovníkov zamestnávajú nepriamo v nadväzujúcich odvetviach.

Asociácia sa zameriava na šírenie informácií o využití minerálnych izolácií a na spoluprácu s verejnou sférou pri tvorbe legislatívneho prostredia a noriem. Sleduje všeobecne prospešné ciele a ciele na ochranu spoločenských záujmov svojich členov v oblasti využívania minerálnych izolácií.

 

Členmi sú spoločnosti Knauf Insulation, s.r.o, ROCKWOOL Slovensko s.r.o., Divízia ISOVER, Saint-Gobain Construction Products, s.r.o. a URSA SK s.r.o.

ČLENOVIA AVMI

Možností využitia minerálnej izolácie je veľké množstvo: stavebníctvo, automobilový priemysel, spotrebný tovar, priemyselné konštrukcie, poľnohospodárstvo, interiéry, fotovoltika a ďalšie.